Bárta: Státní zakázky jsme zlevnili, provize nikdo nebral - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Bárta: Státní zakázky jsme zlevnili, provize nikdo nebral

17. května 2011, 08.57 | PRAHA | Tvrzení o tom, že strana Věci veřejné chtěla provize z veřejných zakázek je nepravdivé, prohlásil v úterý v České televizi poslanec a bývalý ministr dopravy Vít Bárta (VV). Tvrdí, že za všechny členy VV v Nečasově kabinetu mluví jejich působení ve vládě.

 

"Já jsem na ministerstvu dopravy státní zakázky zlevnil o 2,5 až pět procent. Pepa Dobeš, který zdědil zakázku v podobě státních maturit, ji zlevnil o deset procent," vypočítal Bárta.

Deník Mladá fronta Dnes, který s informací přišel, se podle jeho slov opírá pouze o svědectví Jaroslava Škárky. "To je velmi nedůvěryhodný svědek. Pokud se on veřejně neomluví, zažaluji ho za poškození svého dobrého jména," uvedl Bárta.

Deník přinesl ve svém úterním vydání informaci o tom, že Bárta, neformální šéf Věcí Veřejných (VV), motivoval své spolustraníky k získávání financí do stranické pokladny dvacetiprocentní provizí. Deník tvrdí, že má k dispozici utajovaný dokument z roku 2009, jehož existenci potvrdil vyloučený člen VV Jaroslav Škárka. Z materiálu také vyplývá, že o důležitých věcech ve straně nerozhoduje její řádně zvolené vedení, ale několik málo lidí sdružených v "Koncepční radě VV". V ní měli být Josef Dobeš, Kateřina Klasnová, Karolína Peake, Jaroslav Škárka, Jana Pařízková a Markéta Vojtíšková, hlavní slovo v radě měl mít Bárta.

Věci veřejné měly podle materiálu vytěžit z veřejných zakázek maximum. Bárta měl proto sepsat manuál s názvem Etický kodex, v něm se píše, že veřejná zakázka, o které bude člen VV rozhodovat, bude nadhodnocena maximálně o 10 procent oproti tržní ceně.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs