Jsme političtí amatéři, prohlásila místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Jsme političtí amatéři, prohlásila místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake

14. května 2011, 21.19 | PRAHA | Věci veřejné jsou politickými amatéry, které se daří ztrapňovat, přiznala v sobotu v otevřeném dopise místopředsedkyně strany Karolína Peake. Reagovala tak na zveřejnění zvukové nahrávky z jednání poslanců Věcí veřejných, na které se nevybíravě hovoří o volbě nového předsedy i o financování strany.

 

"Ano, my, Věci veřejné, jsme političtí amatéři, které se daří ztrapňovat. Například nahrávkami ze soukromých mejdanů. Naše vina nebo možná spíš naše smůla. Musíme nést následky. Jen bych ráda, aby si někdo položil otázku, jak by asi vypadala tajná nahrávka natočená třeba na dýchánku u pana Kalouska nebo u pana Tluchoře," prohlásila v otevřeném dopise Peake. Situaci se zveřejněním nahrávky přirovnala k praktikám StB.

Věci veřejné jsou však podle Peake vinné jen kvůli své nezralosti. "Ano, Vít Bárta se češe jako Napoleon a kdoví, jestli se podobně občas i necítí. Ale ukradl něco? Prokázala se mu nějaká korupce? Nebo je podezřelý jen z toho, že do politiky investuje vlastní peníze?" pokračuje Peake.

Nevěří, že by poslanec a bývalý ministr dopravy Vít Bárta (VV) vstoupil do politiky kvůli ekonomickým ziskům. "Pro takový účel by bylo přece výhodnější vstoupit do některé z etablovaných stran, přispět jí sponzorským darem a pak už jen sklízet ovoce," soudí místopředsedkyně VV.

Věci veřejné považuje nadále za alternativu k zavedeným stranám. "Možná se VV kvůli kampani organizované zvenčí a našemu amatérismu neudrží ani na nohou. Pak ovšem neprohrají jen 'vévéčka'. Není totiž vyloučené, že k dalším volbám přijdou třeba jen voliči KSČM," uzavřela Peake.

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs