Poslanec Babák má zakázáno zveřejnit, komu prodá svůj podíl v Bene Factum - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Poslanec Babák má zakázáno zveřejnit, komu prodá svůj podíl v Bene Factum

28. dubna 2011, 08.45 | PRAHA | Poslanec Věcí veřejných Michal Babák stále tvrdí, že dostane až čtyřicet milionů korun za svůj patnáctiprocentní podíl v auditorské firmě Bene Factum, do které v roce 2007 vložil 300 tisíc korun. Ve čtvrtečním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes.

 

"Samozřejmě ty peníze dostanu, já na to mám smlouvu," řekl včera Babák. Odmítá však prozradit, kdo mu zaplatí vice než stonásobek původního vkladu. "Protože dotyční nechtějí být medializováni. Zatím jsem je nepřesvědčil, v tuto chvíli má zákaz," argumentuje poslanec. Smlouvu o vlastnictví akcií ukázat nechce. "nemohu z důvodu obchodního tajemství," říká.

Jeden ze dvou oficiálních majitelů bene Factum Miloš Havránek však Babákův sen o čtyřiceti milionech nepřímo zpochybnil. "Pan Babák uváděl určité rozpětí. To rozpětí jsem neuvedl já, takže se nebudu vyjadřovat," uvedl Havránek. Bene Factum je podle oficiálních listin chudou firmou se ziskem zhruba milion sedm set tisíc korun za tři roky své existence. "Naše společnost hodnotu má, neumím ji ale přesně spočítat. Důležité jsou zakázky," říká Havránek. Babák vysvětluje, že firmě Bene Factum nedal pouze 300 tisíc korun, "ale také své know-how a klientelu." Díky tomu se prý jeho akcie více než stonásobně zhodnotily.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs