Přemysl Sobotka: Reformy musí být ve vládě dohodnuty do konce června - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Přemysl Sobotka: Reformy musí být ve vládě dohodnuty do konce června

25. dubna 2011, 09.14 | PRAHA | Vládní krizi se snad počátkem týdne podařilo zažehnat. Na to, jak hodnotí aktuální situaci, se Metropol zeptal zakládajícího člena ODS na Liberecku, člena grémia Občanské demokratické strany a 1. místopředsedy Senátu PČR Přemysla Sobotky.

 

„ Poslední tři týdny se nedalo prakticky nic předvídat, natož hodnotit. Situace se vyvíjela dramaticky a zcela unikla podstata, proč ke krizi mezi koaličními partnery došlo. Byla to kauza ministra Bárty a Věcí veřejných, nikoli vina ODS, jak se nám snažila podsunout některá média.  To naprosto odmítám, i když připouštím, že někteří naši jedinci zvolili při komentování událostí netaktický postup. ODS nemá žádný plán zničit VV. Chvíli to vypadalo, že členové vlády nejsou mezi sebou schopni komunikovat, teprve při pondělním nočním jednání našli východisko. Pro nikoho z koalice tento kompromis, vynucený politickou situací, neznamená ani výhru, ani prohru, výsledkem je určitá stabilita obměněné vlády. Touto dohodou jsme zřejmě neuspokojili řadu politologů i novinářů. Věřím, že prezident republiky ve čtvrtek nové členy kabinetu jmenuje, aby mohly dál pokračovat práce na důležitých reformách. Jestliže nebudou do konce června ve vládě dohodnuty, pak vláda nemůže pokračovat s účastí ODS. Jinak nám hrozí obdobné ekonomické problémy, jako má Řecko nebo Portugalsko.“

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs