Vládnutí s VV znamená pro ODS větší hrozbu než opoziční smlouva, tvrdí Topolánek - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vládnutí s VV znamená pro ODS větší hrozbu než opoziční smlouva, tvrdí Topolánek

21. dubna 2011, 16.44 | PRAHA | Občané České republiky nejsou hloupí a vědí, že Věci veřejné nejsou stranou, ale sektou. Na oslavách 20 let od vzniku ODS to ve čtvrtek řekl bývalý premiér a předseda strany Mirek Topolánek, podle kterého je pro ODS větší hrozbou než kdysi opoziční smlouva vládnutí s Věcmi veřejnými.

 

"Přišel jsem vás trochu pozdravit, trochu vám vynadat a na závěr vás i trochu uklidnit," začal svůj projev Topolánek.

Ve svém projevu nešetřil kritikou především na hlavu současného předsedy občanských demokratů Petra Nečase. Topolánkovi vadí, že ODS pokračuje ve vládě se stranou Věci veřejné.

"Chtěl bych tu mluvit o vládním spojenectví s Věcmi veřejnými. Vládnutí s Bártovou ABL VV je dokonce větší hrozbou pro budoucnost ODS než kdysi opoziční smlouva. Dnes už o této hrozbě pro svobodu a demokracii vědí miliony lidí," prohlásil Topolánek.

Lidé podle něj nejsou hloupí a vědí, že VV nejsou klasickou stranou, ale spíše sektou. "Krize, která otřásla touto vládou, je pouhý začátek, a to horší může teprve přijít," pokračoval expremiér.

Dodal, že i když nemá média příliš v lásce, za odhalení údajně obludného plánu Víta Bárty (VV) na ovládnutí politiky si zaslouží pochvalu.

"Přidaná hodnota Věcí veřejných ve vládě není nulová, je záporná. Strana vedená jako divize ABL se chová jako nebezpečný virus. Je v genetické výbavě této sekty fízlovat, sledovat, nahrávat a odposlouchávat," řekl během projevu Topolánek a doplnil: "Vizí Věcí veřejných, je-li vůbec nějaká, je stát jako veřejný dům."

VV jsou podle Topolánka čistě populistickou a ve své podstatě tedy levicovou formací.

"Naše reformní úsilí je zásadním způsobem ochromeno koexistencí s populisticko demagogicko sektářskými Věcmi veřejnými," podotkl.

Topolánkova kritika se nesnesla jen na Věci veřejné, ironicky promluvil i ke svým spolustraníkům: "Na dvacáté narozeniny stojí za to vidět znovu osvícené tváře otců zakladatelů, ošlehané tváře hrdinů velké transformační války, spokojené a obtloustlé tváře smluvně opozičních kabrňáků, unavené a trochu bezradné tváře včerejších a dnešních reformních kompromisníků a dokonce i tajemné tváře minulých, současných i potenciálních korupčníků. Všichni jsme tady, celá ODS."

V další části svého projevu však bývalý premiér zvážněl a uvedl, že 20. výročí je narozeninami strany chránící svobodu a prosazující odpovědnost, strany demokratické a občanské.

"Chci poděkovat tisícům našich členů, kteří se každodenní prací podíleli na vzniku našeho programu. Chci také poděkovat milionům voličů, kteří nám za ta léta dali svůj hlas," uvedl.

ODS podle Topolánka existuje proto, aby bránila svobodu ve všech jejích podobách. Proto prý má smysl držet tento projekt a bojovat za něj.

Základem všech vlád občanských demokratů musí být i nadále levný stát, nezadlužená budoucnost a solidarita odpovědných, vyzval Topolánek.

"Na závěr vás uklidním. Nemíním se nikam vracet. Stačí mi, že zůstanu čestným člověkem, nepotřebuji být čestným předsedou. Na rozdíl od některých přede mnou zůstanu členem ODS. Zbylo mi dost obleků, hodinek i per a také dostatek sebevědomí, abych naplnil jednu z našich hlavních politických misí – individuální svobodu a individuální odpovědnost," uzavřel Topolánek své vystoupení několika zřetelnými poznámkami o současném prezidentovi a zakladateli ODS Václavu Klausovi.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs