Nečas: Nového ministra vnitra chci vybírat já - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Nečas: Nového ministra vnitra chci vybírat já

16. dubna 2011, 08.43 | PRAHA | Ve velkém rozhovoru, který včera poskytl Lidovým novinám, si předseda vlády Petr Nečas (ODS) říká o právo nominovat příštího ministra vnitra. Všechny tři koaliční strany by měly právo jeho návrh vetovat, píše deník v sobotním vydání.

 

"V takhle komplikované situaci si dovedu představit mechanismus, kdy by byl ministr vnitra nominován na základě premiérova návrhu, ale samozřejmě se souhlasem všech tří koaličních stran. Čili každá z koaličních stran by měla právo veta. Musel by to být šířeji akceptovatelný člověk, navíc by muselo platit, že to není ODS, kdo teď natahuje ruku po vnitru," řekl Lidovým novinám Nečas. Jak dále uvedl, o nestranickém kandidátovi už má konkrétní představu.

Nečas také v Lidových novinách řekl, že nikdy neustoupí ze stanoviska, že v jeho vládě nesmí být s resortem ministerstva vnitra spojena strana, která je úzce spjata se soukromou bezpečnostní službou, "kde se dokonce znovu v každé její kauze ukazuje, že je tam přístup k policejním databázím a policejním údajům".

Premiér v Lidových novinách avizoval očistu ústřední státní správy od lidí spojených s firmou ABL. Podívat se podle něj bude potřeba i na to, jaké bezpečnostní agentury zajišťují ochranu ministerstev, kde lze přijít k zajímavým informacím. Například kdo za kým jde, kdo v kolik hodin vstupoval do kterých dveří, bezpečnostní služba má v noci přístup do kanceláří, teoreticky i přístup k datům v počítačích.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs