Polovina veřejnosti považuje demisi vlády a předčasné volby za nejlepší řešení vládní krize - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Polovina veřejnosti považuje demisi vlády a předčasné volby za nejlepší řešení vládní krize

15. dubna 2011, 18.36 | ČESKÁ REPUBLIKA | Demisi vlády a uspořádání nových voleb si přeje 51,3 procenta Čechů. Nadpoloviční většina veřejnosti míní, že vládu by měli kromě ministrů Věcí veřejných Bárty, Johna a Dobeše opustit i ministři Kalousek (TOP 09), Vondra a Fuksa (oba ODS), vyplývá TO z průzkumu společnosti SANEP.

 

Jako nejlepší východisko z nastalé vládní krize považuje většina obyvatel podání demise současné vlády a uspořádání předčasných voleb.

K tomu, aby vládu opustili ministři Věcí veřejných Bárta, John a Dobeš i ministři Kalousek (TOP 09), Vondra a Fuksa (oba ODS), se přiklání 54,6 procenta obyvatel.

Polovina voličů ODS a nadpoloviční většina voličů TOP 09 však demisi vlády nepovažuje za vhodné řešení.

Přestože by došlo k obměně ministrů dopravy, vnitra, školství, financí a zemědělství, podle průzkumu by vláda většinovou důvěru veřejnosti neměla.

Názor na odchod jednotlivých ministrů se liší podle stranických preferencí. Odchod Bárty, Johna a Dobeše společně s Kalouskem, Fuksou a Vondrou nejvíce preferují voliči Věcí veřejných a naopak nejméně voliči TOP 09.

Překvapivě 52,2 procenta voličů Věcí veřejných si přeje předčasné volby. Nejméně si pak uspořádání nových voleb přejí voliči ODS (6,1 procenta).

Z výsledků dále vyplývá, že si občané nepřejí vznik menšinové vlády ODS a TOP 09 s podporou ČSSD. Pro tuto variantu se vyjádřilo pouze 7,4 procenta Čechů.

Internetový průzkum se uskutečnil ve dnech 14. až 15. dubna a odpovídalo na něj 1912 občanů starších 18 let.

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs