Kočí přiznala pravost nahrávky, tvrdí, že je to mystifikace - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Kočí přiznala pravost nahrávky, tvrdí, že je to mystifikace

13. dubna 2011, 18.48 | PRAHA | Poslankyně Kristýna Kočí (nez.) na nahrávce, kterou ve středu zveřejnil Týden.cz a na které hovoří o puči na vedení Věcí veřejných, údajně záměrně lhala, prohlásila ve středu. Prý věděla, že ji nahrávají.

 

"Poté co bylo z pokusu o korupci udělána půjčka na kabelky, o nainstalovaném odposlouchávacím zařízení v mé ložnici tvrzeno, že jsem si ho tam nainstalovala sama, ačkoliv jen prohlídka bytu mne stála 50 tisíc korun, je zde další nezvratitelný důkaz praktik Věcí veřejných," prohlásila Kočí.

Uvedla, že nahrávka byla pořízena na schůzce s dvěma jejími bývalými spolustraníky z Moravskoslezského kraje, tajemnicí Markétou Dobešovou a členem frýdeckomístecké organizace a zároveň sponzorem Lukášem Víchem.

"Informaci o tom, že mé schůzky s bývalými kolegy z Moravskoslezského kraje mohou být nahrávány a použity k mé další diskreditaci a kompromitaci, jsem obdržela již v pátek. Tento fakt mi svou nonverbální reakcí před svědkem potvrdil poslanec Jiří Rusnok," uvedla Kočí.

"Od té doby jsem s touto informací pracovala a záměrně ve vedených rozhovorech osobně i po telefonu potvrzovala a dále rozvíjela spekulativní informace, které šíří moji bývalí kolegové zejména Bárta, John či Babák," dodala poslankyně.

Aby předešla dalším spekulacím, údajně záměrně v rozhovoru se svými bývalými kolegy řekla doložitelnou lež. "Tedy tvrzení, že spiknutí připravujeme již třičtvrtě roku. V té době jsem však ještě ani nebyla poslankyní, tudíž jsem těžko mohla s kýmkoliv připravovat jakékoliv spiknutí," prohlásila.

O existenci nahrávky prý ví od neděle, kdy jí někdo prozradil, že se jejím obsahem baví reprezentanti VV. "Toto tvrzení může dosvědčit svědek," dodala Kočí ve svém tiskovém prohlášení, které rozeslala redakcím.

Časopis Týden se ve středu v podvečer rozhodl zveřejnit identitu svého zdroje. Je jím právě Lukáš Vích, který byl přímým účastníkem schůzky s Kočí. "Přijeli jsme na jednání do Prahy za Kristýnou Kočí, protože mě i všechny mé kolegy na Moravě šokovaly události, které se v posledních dnech v Praze odehrály. Chtěli jsme od naší zástupkyně v parlamentu jasné vysvětlení. A nahrávku jsem pořídil proto, že v dnešní době už opravdu nevím, komu se dá věřit. A tak jsem chtěl mít důkaz," řekl Týdnu Vích.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs