ODS podpořila předsedu Nečase, žádá odchod ministrů Dobeše i Johna - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

ODS podpořila předsedu Nečase, žádá odchod ministrů Dobeše i Johna

9. dubna 2011, 18.32 | PRAHA | Musí nastat to, aby z vlády odešli všichni ti, kdo jsou spjati s agenturou ABL, řekl v sobotu premiér a předseda ODS Petr Nečas po jednání výkonné rady strany. ODS podpořila svého předsedu a požaduje odchod ministrů Víta Bárty, Radka Johna a Josefa Dobeše (všichni VV).

 

"Výkonná rada v zájmu zachování důvěry občanů ve fungování demokratického systému plně podporuje rozhodnutí premiéra Petra Nečase odvolat z vlády ministry Víta Bártu, Radka Johna a Josefa Dobeše," řekla po jednání výkonné rady první místopředsedkyně ODS Miroslav Němcová.

Strana stojí za svým předsedou, který považuje za nutné provést rekonstrukci kabinetu a pokračovat v hlavním úkolu této vlády, a to reformovat a modernizovat Českou republiku.

Širší vedení ODS dále vyzývá, aby i všechny pozice náměstků jednotlivých rezortů také opustily osoby spjaté s agenturou ABL.

Věci veřejné chtějí vládu i nadále podporovat. Pokud však mají jejich ministři odejít z vlády, musí skončit také ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), ministr obrany Alexandr Vondra a ministr zemědělství Ivan Fuksa (oba ODS). S tím ale předseda Nečas nesouhlasí.

"Nejsme v pozici, abychom vyměňovali jednotlivé kusy za kusy. Jednoznačně musí dojít k personální rekonstrukci vlády," řekl premiér. S rozsáhlejšími odchody z vlády počítá Nečas ještě v průběhu letošního jara.

Premiér v této souvislosti uvedl, že pro některé ministry již skončila doba ve vládě, a to z různých důvodů. Jde především o Radka Johna. Nečas upozornil na to, že na základě vyhodnocení práce ministrů za posledních devět měsíců byl ministr vnitra na seznamu jako číslo jedna. S jeho práci není spokojen. "I bez ohledu na tuto kauzu stáli bychom za pár týdnů před úplně stejným problémem jako stojíme dnes. Ta věc se jenom o osm až devět týdnu urychlila oproti mým původním předpokladům," uzavřel Nečas.

Poslední koaliční stranou, která se zatím k sobotní vládní krizi nevyjádřila, je TOP 09. „Podle mého názoru je role Miloslava Kalouska v této chvíli a v této vládě nenahraditelná," uvedla před jednáním členka výkonného výboru Vlasta Parkanová. Dodala, že jeho odchod nepřipadá v úvahu. Stejný názor v sobotu vyjádřil také ministr zdravotnictví Leoš Heger: "Osobně si myslím, že TOP 09 nemá žádný důvod měnit ministry."

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs