Šéf ČSSD Sobotka je připravený iniciovat schůzi sněmovny k vyslovení nedůvěry vládě - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Šéf ČSSD Sobotka je připravený iniciovat schůzi sněmovny k vyslovení nedůvěry vládě

8. dubna 2011, 13.04 | PRAHA | Pokud premiér Petr Nečas (ODS) nebude jednat ve věci údajného uplácení poslanců Věcí veřejných a ministr dopravy Vít Bárta (VV) zůstane ve vládě, navrhne příští pátek předseda ČSSD Bohuslav Sobotka předsednictvu strany, aby ČSSD požádala o svolání schůze sněmovny k vyslovení nedůvěry vládě.

 

"V zájmu politické kultury a zachování elementárních demokratických mechanismů žádáme premiéra, aby ministra dopravy Víta Bártu odvolal z vlády," řekl na páteční tiskové konferenci předseda sociální demokracie Sobotka. "Ptám se ale, jestli ještě máme předsedu vlády? Jestli ho třeba někdo neunesl? Pan premiér by se měl přestat schovávat," dodal.

Vít Bárta by měl navíc podle Sobotky zcela odejít z politiky, jinak by prý mohl vše řídit například z Poslanecké sněmovny. "Totéž platí pro celou stranu Věci veřejné. Ta by se měla omluvit občanům a měla by se rozpustit," prohlásil šéf ČSSD.

Pokud premiér Nečas nebude jednat, je Sobotka dokonce připravený vyvolat hlasování o nedůvěře vládě: "V situaci, kdy pan premiér jednat nebude, a Bárta zůstane ve vládě, jsem připraven navrhnout našemu předsednictvu, které zasedá příští pátek, abychom spustili proces, kdy požádáme o svolání schůze, kde by se hlasovalo o nedůvěře vládě."

Sobotka dodal, že by do žádné vlády neměli patřit mafiáni a že pokud se rozpadne poslanecký klub Věcí veřejných, měl by o důvěru požádat sám Nečasův kabinet. "Je nezbytně nutné vědět, kdo tuto vládu ještě podporuje," vysvětlil.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs