Předsedkyně poslaneckého klubu VV Kočí vyzvala ministra Bártu, aby rezignoval - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Předsedkyně poslaneckého klubu VV Kočí vyzvala ministra Bártu, aby rezignoval

7. dubna 2011, 22.27 | PRAHA | Předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Kristýna Kočí ve čtvrtek vyzvala ministra dopravy Víta Bártu, aby rezignoval na všechny stranické a veřejné funkce. Označila ho za zkorumpovaného politika, který poškozuje stranu.

 

"Velmi podivné praktiky ministra dopravy Víta Bárty, který si svolává část poslanců do svého bytu za účasti ABL mě donutila k tomuto tiskovému prohlášení," zahájila svůj proslov Kristýna Kočí. Omluvila se zároveň, že celý týden nechtěla komunikovat s médii.

"Jak to odpovídá našim hodnotám, které nás vedly ke vstupu do politiky? Je nezbytné, aby od nás veřejnost dostala informace. Musíme požadovat odchod zkorumpovaného vedení Víta Bárty,“ dodala předsedkyně klubu.

Uvedla, že bez zkorumpovaného vedení by se strana mohla očistit a pokračovat v reformách, ke kterým ji váže koaliční smlouva.

Kočí svolala jednání poslaneckého klubu do sněmovny. Po deseti minutách se však většina poslanců v čele s šéfem strany Radkem Johnem a Vítem Bártou zvedla a přesunula se do sídla VV do Štefánikovy ulice. V poslaneckém klubu ve sněmovně zůstala Kočí, bývalý výkonný místopředseda strany Jaroslav Škárka, poslanec Stanislav Huml, který oznámil svůj odchod z klubu, a poslankyně Jana Suchá.

Té se nelíbilo, že ihned po příchodu poslanců předseda Radek John změnil jednací řád klubu a oznámil, že jeho schůzi bude vést on. "Došlo ke změně jednacího řádu a došlo k rychlému přesunu. Ve svém věku loutku dělat nebudu. Stále zůstávám členkou Věcí veřejných. Tedy doufám, pokud mě dneska nevyloučí, protože jsem se nezúčastnila večerního jednání,“ uvedla Suchá.

Škárka s Kočí podali na Bártu trestní oznámení, že se je pokusil podplatit. Zatímco Škárka údajně dostal v obálce 170 tisíc korun, Bárta prý podstrčil Kočí v deskách s programem jednání půl milionu korun.

Kočí i Škárka vyloučili, že by Bárta hovořil pravdu, když tvrdil, že zmíněné peníze myslel jako půjčku. Kočí uvedla, že půjčku nikdy nežádala.

"Já mám čestné prohlášení o tom, jak jsem postupovala. Informovala jsem o tom státní zastupitelství," uvedla Kočí. Peníze s obálkami, na kterých byly otisky prstů Bárty, oba odevzdali orgánům činným v trestním řízení.

"Důkazy, které jsme předložili, jsou natolik závažné, že post ministra dopravy není obhajitelný," dodal Škárka.

Poslanec Huml zase oznámil svůj odchod z poslaneckého klubu VV. Vedení strany již dlouho kritizoval a své bývalé kolegy označoval za loutky v rukou bezpečnostní agentury ABL.

Kočí, Škárka i Huml vyloučili, že by chtěli přestoupit do jiné politické strany. Škárka navíc zdůraznil, že žádná z politických stran nenabírá nové členy. "Politika pro mě není a nikdy nebude byznys," dodala Kočí.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs