Strana Věci veřejné se rozpadá, přišla o další poslance - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Strana Věci veřejné se rozpadá, přišla o další poslance

7. dubna 2011, 17.40 | PRAHA | Poslanecký klub strany Věci veřejné ve čtvrtek vyloučil ze svých řad dosavadní předsedkyni klubu Kristýnu Kočí, ta byla vyloučená i ze strany, a poslance Stanislava Humla. Všechny rebely, včetně Jaroslava Škárky strana vyzvala, aby se vzdali poslaneckých mandátů.

 

O vyloučení rozhodlo 19 členů klubu, kteří se sešli na jednání v sídle strany ve Štefánikově ulici v Praze 5. Původně zasedání poslaneckého klubu svolala Kočí do poslanecké sněmovny. Předseda Radek John jí ale zbavil vedení a svolal zasedání klubu do stranického sídla. Ve sněmovně zůstali jen Kočí, Stanislav Huml, Jaroslav Škárka a Jana Suchá.

Klub se usnesl rovněž na tom, že předseda strany Radek John i všichni ministři mají jeho podporu, včetně Víta Bárty a poslanci budou nadále podporovat program vládní koalice.

Kočí a Huml se postavili proti vedení strany Věci veřejné. Na Bártu podala Kočí trestní oznámení kvůli půl milionu korun, které jí měl ministr dopravy dát za její loajalitu. Současně ho vyzvala, aby rezignoval na všechny stranické a politické funkce, protože poškodil důvěru voličů.

Huml tvrdí, že se stranou Věci veřejné nechce mít nic společného a bude nezařazeným poslancem. Na obranu Kočí prohlásil, že předsedu strany Johna informovala o tom, že dostala od Bárty půl milionu korun.

Kočí se také bez vědomí předsedy strany Radka Johna ve čtvrtek ráno sešla s premiérem Petrem Nečasem a předsedou poslanců ODS Petrem Tluchořem. John to označil za vnitrostranický puč.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs