Petici za odvolání Johna podepsalo přes 35 tisíc lidí, mezi nimi půl policejního sboru - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Petici za odvolání Johna podepsalo přes 35 tisíc lidí, mezi nimi půl policejního sboru

4. dubna 2011, 12.47 | ČESKÁ REPUBLIKA | Petici za odvolání ministra vnitra Radka Johna (VV) podepsalo celkem 35 182 lidí. Pouze z řad policie petici podepsalo 26 168 lidí, tedy více než polovina sboru, informoval v pondělí na tiskové konferenci šéf policejních odborů Milan Štěpánek.

 

Petici inciovali představitelé odborů zastupujících zaměstnance bezpečnostních složek státu. Požadují v ní odvolání ministra vnitra Johna, který podle nich hasičům a policii nezajistil peníze na platy a provoz, čímž ohrozil jejich fungování. Kromě desítek tisíc policistů podpis pod petici přidaly více než čtyři a půl tisíce hasičů a také 215 zaměstnanců ministerstva vnitra. Požadavek není podle Štěpánka politicky motivovaný, ale jedná se o prosté vyjádření nedůvěry.

Odboráři namítají, že John nemá o řízení policie a ostatních bezpečnostních složek ani ponětí a svými nekoncepčními kroky prohlubuje krizi a ohrožuje budoucnost. Jako příklad uvedli ministrova loňská ujišťování, že policii v souvislosti s úspornými opatřeními a krácením příjmů a výhod opustí zhruba 1400 lidí, což nikterak nevybočuje z běžné fluktulace. "K dnešnímu dni však odešlo 2600 policistů," poznamenal Štěpánek.

Petici odboráři předají předsedovi vlády Petru Nečasovi (ODS). Podle Štěpánka mu současně vysvětlí pozadí vzniku petiční akce, ale nehodlaji premiérovi dávat žádná doporučení. "Nechámu mu měsíční lhůtu," poznamenal Štěpánek.

Ministr John v reakci na petici odborářů narychlo svolal na pondělí odpoledne tiskovou konferenci, kde hodlá v 15.30 zveřejnit své vyjádření.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs