Gazdík: Pokud bude Vondra ve vládě, nechceme jeho přítomnost na jednáních koalice - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Gazdík: Pokud bude Vondra ve vládě, nechceme jeho přítomnost na jednáních koalice

27. března 2011, 14.09 | PRAHA | Jestliže zůstane Alexandr Vondra (ODS) na postu ministra obrany, bude TOP 09 požadovat, aby za vládu nevyjednával na setkáních špiček koaličních stran. V Otázkách Václava Moravce to v neděli řekl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík.

 

"Nechceme v žádném případě bortit koalici, ale nemáme důvěru v Alexandra Vondru (ODS). Věříme, že si ODS do příští schůzky K9 celou situaci zvládne vyřešit sama. Pokud se tak nestane, nechceme účast Alexandra Vondry na jednáních, kde se rozhoduje o otázkách důležitých pro budoucnost země," uvedl Gazdík.

Předsedkyně poslaneckého klubu Věcí veřejných Kristýna Kočí podotkla, že její strana takový požadavek nemá. "Takováto kauza ale ztěžuje jednání o tolik potřebných reformách," řekla Kočí. Dodala ale, že pokud by ona byla v pozici Vondry, rezignovala by.

Šéf poslanců za ODS Petr Tluchoř požadavek na neúčast Vondry na jednáních odmítl. "Velmi bych prosil, aby nám koaliční strany nekádrovaly našeho ministra. Občanští demokraté jsou hlavní silou této vládní koalice," prohlásil Tluchoř.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs