Poslanec za ČSSD Martin Pecina se vzdal svého mandátu - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Poslanec za ČSSD Martin Pecina se vzdal svého mandátu

25. března 2011, 17.27 | PRAHA | Poslanec sociální demokracie Martin Pecina se v pátek vzdal svého mandátu. Již dříve uvedl, že nesouhlasí s politikou nově zvoleného předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. "Krok, který učiním teď, jsem chtěl učinit v dubnu.

 

Ale svým dubnovým krokem bych mohl způsobit nové doplňující volby do Senátu. Proto tak činím dnes. Podle Ústavy a jednacího řádu Poslanecké sněmovny se k dnešnímu dni vzdávám mandátu poslance Parlamentu České republiky," prohlásil Pecina.

Na jeho místo by měl podle výsledků loňských voleb usednout Jiří Dienstbier mladší. Ten však kandiduje do Senátu v doplňujících volbách v Kladně. Pokud bude do horní parlamentní komory zvolený, do sněmovny nastoupí Miroslav Svoboda z Prahy 10.

Pecina o svém odchodu z Poslanecké sněmovny informoval novináře již v sobotu v Brně, kde se konal volební sjezd sociální demokracie. Učinil tak den poté, co delegáti sjezdu rozhodli, že novým předsedou ČSSD bude Bohuslav Sobotka. Pecina prosazoval již několik měsíců do funkce šéfa strany Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje. S politikou Sobotky se prý nemůže ztotožnit.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs