Vybral šéfa policie a už má u něj místo náměstka - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vybral šéfa policie a už má u něj místo náměstka

25. března 2011, 07.29 | PRAHA | Po dvou měsících, co je Petr Lessy ve funkci šéfa policie, míří do křesla náměstka Pavel Osvald. Tedy člověk, který jako člen výběrové komise na policejního prezidenta dal hlas Lessymu, píší v pátečním vydání Lidové noviny.

 

Osvald má obsadit post náměstka pro strategii, který podle informací Lidových novin teprve vznikne k 1. dubnu. "Ano, tato funkce bude zastřešovat strategii a řízení lidských zdrojů," potvrdila mluvčí Policejního prezidia Pavla Kopecká. Podle ní nelze předem říci, kdo pozici obsadí. Bude vypsáno výběrové řízení.

Zdroje z vedení vnitra i policie Lidovým novinám potvrdily, že Osvald má místo téměř jisté. "Byl odměněn. To snad nemohlo nikoho překvapit," soudí poslanec Jan Vidím (ODS). Lessy už vyměnil skoro všechny klíčové lidi z vedení policie. Stěžejním náměstkem se stal bývalý šéf pražské policie Martin Červíček, náměstkem pro vnější službu někdejší policejní prezident Vladislav Husák. Oba vyhráli výběrové řízení, do kterého se podle očekávání nikdo jiný nepřihlásil, uvádí Lidové noviny.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs