Vláda by chtěla zdražit výpis z rejstříku trestů - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vláda by chtěla zdražit výpis z rejstříku trestů

22. března 2011, 08.07 | PRAHA | Nečasova vláda si vzala na mušku další správní poplatky, které chce zdvojnásobit. Vedle soudních či katastrálních poplatků plánuje od podzimu zvýšit i poplatek za výpis z rejstříku trestů. Poskočí z padesáti korun na stovku. Informuje o tom úterní Právo.

 

Počítá s tím novela zákona o rejstříku trestů, jež dorazila do Sněmovny. Poslanci by ji měli začít projednávat v dubnu. Ročně vydá stát kolem 850 tisíc výpisů z rejstříku trestů. Vyžaduje jej většina zaměstnavatelů po uchazečích o práci, potřebují ho zájemci o živnostenský list, aby prokázali svou bezúhonnost, ale třeba i žadatelé o získání loveckého lístku i další.

„Většinu žádostí dnes vyřizují Czech Pointy, takže zvýšený poplatek půjde jim,“ řekl Právu ředitel Rejstříku trestů Zdeněk Krátkoruký.

Jen za první pololetí 2009 a prvních šest měsíců loňského roku tato kontaktní místa za padesátikorunové výpisy vyinkasovala téměř čtyřicet miliónů korun, další zhruba tři milióny korun putovaly do státního rozpočtu právě přes státní organizaci Rejstřík trestů.

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs