Ministr Heger uzavřel memorandum se sestrami, slibuje jim lepší podmínky - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr Heger uzavřel memorandum se sestrami, slibuje jim lepší podmínky

Ikona

8. března 2011, 15.02 | PRAHA | Ministerstvo zdravotnictví se zavázalo garantovat lepší podmínky v nemocnicích i nelékařským pracovníkům. Uvádí to memorandum uzavřené s Českou asociací sester (ČAS), které ministerstvo zveřejnilo v úterý. Dokument podepsaný ministrem Leošem Hegerem (TOP 09) a prezidentkou ČAS Danou Juráskovou se zaměřuje mimo jiné na zvyšování platů nelékařskému personálu.

 

Mzdy by se tu měly navyšovat úměrně k rostoucím platům lékařů. Konkrétní částky tu ale nejsou zmíněné.

Memorandum má upozornit ředitele všech přímo řízených nemocnic i Asociaci krajů ČR, aby v zájmu udržení stability dodržovali pravidla pro odměňování nelékařů a jejich zařazování v odpovídajících platových třídách.

"V souvislosti s přípravou reformy budou významně posílené kompetence všeobecných sester a ostatních nelékařů, zejména v segmentu primární péče, domácí péče a dlouhodobé péče," uvedl Heger, podle kterého je cílem maximální využití dosaženého stupně vzdělání při zachování bezpečí a kvality poskytované zdravotní péče.

"Věřím, že podepsání memoranda vnese do řad nelékařských pracovníků, a zejména pak sester, větší klid a jistotu," řekla Jurásková a dodala: "Doufám, že jednotlivé body memoranda budou v plné míře naplněny."

Připravované změny budou průběžně projednávány se zástupci odborů a pacientských organizací. První návrh má být připravený do 30. června letošního roku.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs