Krejčík odešel z rozvědky, aby zachránil vládu Mirka Topolánka - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Krejčík odešel z rozvědky, aby zachránil vládu Mirka Topolánka

Ikona

8. března 2011, 09.16 | PRAHA | Bývalý šéf vojenské rozvědky Miroslav Krejčík odešel ze své funkce, aby zabránil pádu tehdejší vlády Mirka Topolánka. Včera to Českému rozhlasu řekl Poslanec Jan Vidím (ODS). Píší o tom úterní Lidové noviny (LN). Krejčík o tom mluvil minulý čtvrtek ve sněmovně na branném výboru."Je to tak, ale víc se k tomu odmítám vyjadřovat," potvrdil Krejčík LN. Reakci Topolánka se nepodařilo získat, měl vypnutý telefon.

 

Bývalý šéf vojenské rozvědky Krejčík měl minulý týden před poslanci mluvit především o pozadí armádních zakázek. Místo toho se rozpovídal o okolnostech svého odchodu. "Tehdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová měla na vládě předložit návrh na Krejčíkovo odvolání. Její kolegové s tím ale nesouhlasili, tak řekla: Buď já, nebo on," popisuje předseda branného výboru František Bublan, co se dozvěděl od Krejčíka.

Parkanová ale vidí celou situaci jinak. "Panu Krejčíkovi končil služební závazek. Pokud by neodešel sám, nedošlo by k jeho prodloužení. Stavět jeho odchod způsobem já nebo on nebylo třeba," řekla. Krejčík tvrdí, že kompromitující materiál, na základě něhož z rozvědky odešel, vznikal na zakázku. Tehdejší vedení resortu to ale popírá.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs