Poslanec Huml se cítí nevinný, na svém vydání již netrvá - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Poslanec Huml se cítí nevinný, na svém vydání již netrvá

Ikona

1. března 2011, 18.40 | PRAHA | Poslanec strany Věci veřejné Stanislav Huml poté, co ho v úterý vyslechl mandátový a imunitní výbor sněmovny ve věci jeho případného vydání k trestnímu stíhání, potvrdil, že se i nadále cítí nevinný. Pokud ale poslanci shledají, že je žádost policie irelevantní, na svém vydání již trvat nebude. "Ubírám trochu plyn z toho svého předchozího prohlášení, že trvám na svém vydání. Pokud mandátový a imunitní výbor shledá, že je ta žádost policie irelevantní, tak na svém vydání trvat nebudu," řekl v úterý Huml.

 

Ten zároveň nechce předjímat rozhodnutí sněmovního výboru: "My jsme s mým právním zástupcem zopakovali všechny skutečnosti, které jsou pro případ relevantní. Kauzálně jsem popsal, co se vlastně stalo. Ale nadále platí to, že na rozdíl od členů výboru nevidím do toho spisu."

Huml zároveň znevěrohodnil postup policie, která prý v celé kauze nevyslechla žádného z jeho tehdejších spolupracovníků. "To je podivný postup policie. Ta nejdřív žádá sněmovnu o vydání, místo aby vyslýchala," podotkl.

Poslanec posléze dodal, že se trestního stíhání nebojí, ale nebude poslancům radit, jak mají rozhodnout.

Policie požádala o vydání poslance Stanislava Humla k trestnímu stíhání v pátek 18. února. Žádost se týká případu, který se stal již v roce 2009. "Jde o znalecký posudek k jediné dopravní nehodě, na němž jsem se podílel," uvedl již dříve sám poslanec Huml.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs