Bývalí ředitelé kabinetu ministerstva školství kontrolovali maily svých podřízených - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Bývalí ředitelé kabinetu ministerstva školství kontrolovali maily svých podřízených

Ikona

23. února 2011, 09.01 | PRAHA | Přímí podřízení ministra školství Josefa Dobeše (VV) nechali špehovat na dvě desítky vysoce postavených úředníků ministerstva školství. Četli jejich e-mailovou korespondenci a nabourali se i do počítače sledovaného úředníka. Informace přineslo středeční vydání Mladé fronty Dnes. Vyšlo to najevo na pondělní poradě u Dobeše, kde se rozebíralo zabezpečení počítačové sítě po sérii úniků citlivých dat resortu.

 

"Mohu potvrdit, že se neoprávněné sledování počítačů vyšetřuje a že jsou z toho podezřelí dva bývalí vrchní ředitelé kabinetu ministra," řekla včera Lucie Kubovičová, šéfka tiskového odboru ministerstva. Oba ředitele - Šimona Mastného a Jaroslava Říhu - si přivedl do úřadu právě Dobeš. Ten se od špehování podřízených distancoval.

"Ministr se o tom dozvěděl v pondělí. Nevěděl o tom. A pokud se ptáte na obecnou odpovědnost, je nutné říct, že když si vybíráte lidi, tak neodhadnete, jaké mají povahové vlastnosti," řekla Kubovičová. Podle šéfa odboru IT na úřadu Ivana Metelky, jehož slova zazněla na interní poradě, však Dobeš musel o postupu svých lidí vědět. "Mastný mi říkal, že je to na základě požadavku ministra," řekl podle zdrojů MF DNES Metelka.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs