Právník se postavil korupci na vnitru, přišel o místo a dostával výhrůžky - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Právník se postavil korupci na vnitru, přišel o místo a dostával výhrůžky

Ikona

15. února 2011, 09.51 | PRAHA | Nevidomý Ondřej Závodský pracoval jako vedoucí právního oddělení ve státní organizaci Zařízení služeb ministerstva vnitra a rozhodl se postavit korupci a rozkrádání veřejných peněz, přišel ale o místo a musel čelit výhrůžkám. Píše o tom úterní deník Mladá Fronta DNES. Zařízení služeb ministerstva vnitra je státní příspěvkovou organizací. Nedávný audit v ní odhalil řadu závažných pochybení při zadávání veřejných zakázek a v celkovém hospodaření.

 

Podle MF DNES Závodský na nejrůznější machinace vytrvale upozorňoval téměř celých pět let, kdy vedl právní oddělení. "Když jsem dostal do ruky nějakou nestandardní smlouvu, která se měla podepsat, napsal jsem své výtky. Musím říct, že vedení ZSMV zpočátku mělo nějakou tendenci ty věci řešit," říká.

Na konci loňského léta ale přestaly šéfa organizace Závodského námitky zajímat. Na právní oddělení chodily už uzavřené smlouvy o nevýhodných pronájmech a Závodského se nikdo na nic neptal. Navíc ho šéf sesadil z funkce, uvádí deník.

Závodský napsal ministru vnitra Radku Johnovi (VV). Odpověď nepřišla a John si dnes už Závodského případ nepamatuje. "Tohle se určitě nemohlo stát za mě. To bylo za dob, kdy se tu kradlo," odpověděl, když ho reportér MF DNES stručně seznámil s příběhem úředníka Závodského. Jeho podněty ale na vnitru přece jen nezapadly a audit, který zkoumal hospodaření ZSMV, je potvrdil.

V říjnu ministr John odvolal šéfa organizace Kocíka. Závodskému poté začaly chodit výhrůžky mířící i na jeho rodinu. Obrátil se na policii, která mu ale odmítla poskytnout ochranu.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs