Ministr zdravotnictví Heger připraví pro lékaře tarifní tabulku - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr zdravotnictví Heger připraví pro lékaře tarifní tabulku

Ikona

10. února 2011, 13.27 | PRAHA | Lékaři by se mohli dočkat toho, že se jim mzdy navýší v rámci platových tarifů. Novinářům to ve čtvrtek řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) s tím, že vláda by tarifní tabulku mohla schválit příští týden. "Rozhodli jsme se takto uspokojit jeden z velkých požadavků lékařských odborů, které tak budou mít zajištěno, že se navýšené peníze dostanou přímo do jejich rukou," řekl Heger.

 

Upozornil ovšem, že se nemění objem financí pro lékaře. Ti tak mají od vlády garantovanou na platy 1,5 miliardy korun.

"My tabulku připravíme a je naděje, že vláda ji schválí. Je ovšem nutné připomenout programové prohlášení vlády, které hovoří o zrušení tarifního odměňování u lékařů. Tabulka je tak věcí přechodnou, platit by mohla rok dva," sdělil Heger.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs