Klaus: Lékařům nelze ustupovat - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Klaus: Lékařům nelze ustupovat

Ikona

8. února 2011, 14.11 | PRAHA | Lékařům nelze dále ustupovat, prohlásil v úterý prezident Václav Klaus. Ve sporu se postavil na stranu ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09). "Velmi podporuji ministra zdravotnictví a není možné dále ustupovat, občané České republiky si to nepřejí. Všichni ocení ty lékaře, kteří normálně pracují," prohlásil Klaus. Prezident současně poděkoval za postoje zdravotních sester, které pokračují ve své práci.

 

Ministr Heger lékařům slíbil dvě miliardy korun. Lékaři však tvrdí, že se slíbené navýšení mezd neprojeví v základních platech, ale v pohyblivém osobním ohodnocení. Stále tak hrozí, že od 1. března odejde z nemocnic až 3 800 lékařů, kteří se k akci Děkujeme, odcházíme připojili.

V sobotu představenstvo České lékařské komory (ČLK) vyzvalo lékaře, aby podpořili protestní akci Děkujeme, odcházíme a nepřijali nabídku ministra zdravotnictví Hegera ze čtvrtka.

Osud českého zdravotnictví v souvislosti s avizovanými hromadnými výpověďmi lékařů je stále nejistý.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs