Předsednictví v podvýboru je pro poslance zlatý důl - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Předsednictví v podvýboru je pro poslance zlatý důl

Ikona

3. února 2011, 09.49 | PRAHA | Na začátku volebního období soupeřili poslanci o počty sněmovních podvýborů. Nejdřív chtěli šetřit, pak ale zvítězil názor, že při vysokém počtu členů výborů se nedají detailně probrat různé záležitosti. Z většiny podvýborů se tak stala jen formalita či pašalík pro šéfy. Píše o tom čtvrteční Právo. Ukázalo se totiž, že zhruba polovina z 38 podvýborů se dosud vůbec nesešla. nebo pracují v "ilegalitě", protože o jejich činnosti nelze najít jedinou zmínku.

 

"Já nejsem žádný předseda," ohradil se proti oslovení jeden z poslanců po dotazu Práva. Až na poznámku, že přece vede podvýbor, dodal: "No to je pravda." Šéfové podvýborů, pokud nemají jinou, lépe honorovanou sněmovní funkci, berou k základnímu platu 56 tisíc hrubého měsíční příplatek 11 300 Kč hrubého, místopředseda podvýboru pak 5600 korun.

Dosud nulovou aktivitu vyvinul podvýbor pro územní rozvoj v čele s Václavem Horáčkem (TOP 09) či podvýbor pro suroviny, odpady, obnovitelné zdroje a ochranu klimatu, který řídí Jan Látka (ČSSD). Podvýbor pro kulturu vedený Danou Filipi (ODS) se schází poprvé dnes.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs