Ministr zdravotnictví Heger nabídl lékařům svou rezignaci - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr zdravotnictví Heger nabídl lékařům svou rezignaci

Ikona

18. ledna 2011, 14.20 | PRAHA | Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) nabídl lékařům svou demisi, pokud si myslí, že to českému zdravotnickému systému prospěje. Heger to řekl v úterý v horní parlamentní komoře na konferenci o aktuální situaci ve zdravotnictví. "Hlavní požadavek lékařů, tedy výrazné navýšení mezd, splnit nemohu. Já na své funkci nelpím, pokud bych z ministerstva nyní odešel, byl bych sám spokojen s tím, jaký kus práce se mi podařilo udělat.

 

Jsem ochoten o svém odchodu jednat," dodal ministr.

Všechny zúčastněné strany sporu se dohodly na tom, že jsou nutná vzájemná jednání. "My jsme na jednání připraveni, avšak nelze na ně přijít s dopředu danými požadavky na navýšení mezd," řekl za ministerstvo Heger. Česká lékařská komora (ČLK) i Lékařský odborový klub (LOK) tvrdí, že ministerstvo zdravotnictví se s nimi bavit nechce.

Situaci ve zdravotnictví nyní nejvíce otřásají plánované hromadné odchody nemocničních lékařů. Akcí Děkujeme, odcházíme chtějí dát najevo svůj nesouhlas se situací ve zdravotnictví a zejména na platové podmínky lékařů. Výzva požadovala navýšení platů na trojnásobek průměrné mzdy u atestovaného lékaře a 1,5násobek u lékaře absolventa.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs