Byrokracii se podle ministra Kocourka nedaří snižovat ve zdravotnictví a rezortu financí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Byrokracii se podle ministra Kocourka nedaří snižovat ve zdravotnictví a rezortu financí

Ikona

9. ledna 2011, 15.49 | PRAHA | Byrokratická zátěž v Česku měla podle plánu české vlády klesnout v roce 2010 v porovnání s rokem 2005 o 15 procent. Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS) v nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce ale prohlásil, že ve zdravotnictví a rezortu financí se tento cíl nepodaří naplnit. "Po malých mravenčích krůčcích snižujeme byrokracii a zprůhledňujeme podnikatelské prostředí. Na konci roku 2010 měla klesnout byrokratická zátěž oproti roku 2005 o 15 procent.

 

Průběžné plnění sledujeme ve čtyřech rezortech. Ve zdravotnictví a rezortu financí se to moc nedaří," prohlásil ministr Kocourek.

Hlavním cílem je podle Kocourka snížit do roku 2012 byrokratickou zátěž ve srovnání s rokem 2005 o čtvrtinu.

Podle stínového ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana z ČSSD ale byrokratická zátěž není tím, co by české podnikatele trápilo úplně nejvíce. "Z analýzy sta největších podniků v Česku vyplývá něco jiného. Nejvíce je trápí nestabilita a nepředvídatelnost politického a legislativního prostředí. Podnikatelé si stěžují na časté novely, daňové zákony a jiné změny," reagoval na slova svého politického oponenta Urban.

Dodal však, že podniky samozřejmě nechtějí, aby v Česku byla korupce či aby tu bylo složité podnikatelské prostředí. "Problém ale vidí i jinde," doplnil Urban.

Ikona

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs