Ministr Bárta: ŘSD v Ústeckém kraji řídí kmotři z ČSSD a ODS - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr Bárta: ŘSD v Ústeckém kraji řídí kmotři z ČSSD a ODS

Ikona

9. ledna 2011, 15.47 | PRAHA | Ministr dopravy Vít Bárta (VV) podá trestní oznámení na management Ředitelství silnic a dálnic v Ústeckém kraji. V nedělních Otázkách Václava Moravce to řekl s tím, že vedení této společnosti je napojeno na politiky Patrika Oulického (ODS) a Petra Bendu (ČSSD). Bárta v diskusním pořadu nesdělil žádné podrobnosti a nehovořil ani o důkazech. "Důkazy zveřejním a trestní oznámení podám v následujícím týdnu," dodal.

 

V trestním oznámení se chce Bárta zaměřit na osu svých podřízených. K tomu, proč vedení ŘSD podezírá, Bárta řekl, že "dvě největší politické strany jsou financovány tamním ředitelstvím silnic a dálnic, ředitel má jisté osobní výhody a zároveň kryje kroky třetího subjektu, tedy stavební společnosti."

Bárta také doufá, že spor nebude vnímán jako spor mezi Věcmi veřejnými a ODS, ale jako spor mezi ministrem dopravy a jeho podřízenými.

Ministr dopravy rovněž podotkl, že vyšetřování mohou komplikovat i chystané změny na Státním zastupitelství. S nejvyšším státním zástupcem se budou podle něj měnit i ti krajští, a to včetně státního zástupce z Ústeckého kraje.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs