John po zpochybnění komise kritizuje ODS a premiérovi posílá otevřený dopis - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

John po zpochybnění komise kritizuje ODS a premiérovi posílá otevřený dopis

Ikona

6. ledna 2011, 12.51 | PRAHA | Ministr vnitra Radek John (VV) ve čtvrtek na mimořádné tiskové konferenci kritizoval ODS i opozici, které zpochybnily komisi pro výběr policejního prezidenta. Stažení dvou členů ČSSD z komise pak označil za účelové. Podle ministra vnitra úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka odvolal exministry vnitra Martina Pecinu a Františka Bublana z komise z ryze účelových důvodů. "A to kvůli tomu, že by v budoucnu nemohli práci i osobu policejního prezidenta jako opozice kritizovat a napadat," prohlásil John.

 

Postojem koaličního partnera ODS i opozice je roztrpčen. "Musím ale přiznat, že mě překvapuje, že právě jmenovaní František Bublan a Martin Pecina nejprve souhlasili se svojí účastí v komisi a následně statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka účast sociální demokracie v identické komisi odvolal. Zbytečně se tak ČSSD vzdává konstruktivní spolupráce," uvedl John.

Na adresu ODS John uvedl, že kritika některých členů komise je zcela neoprávněná, protože jako ministr je považuje za vysoce kvalifikované odborníky. "Premiér Nečas zatím nikoho nenavrhl, což by v tomto případě měl udělat," uvedl John.

"Nemůžu a nechci si dovolit jakékoliv další zastavování jízdního řádu výběru nového policejního prezidenta. Otevřeným dopisem dnes požádám premiéra Petra Nečase, který na můj vkus ne zcela státotvorně včera večer napadl složení komise a zbytečně tak podpořil hysterii kolem výběru nového policejního prezidenta, aby upřesnil svoji představu členů komise. Pokud, jak řekl, mu tam chybí nějaký manažer, nechť navrhne jeho jméno. Pokud mu tam chybí personalista, tak znovu opakuji, že v komisi sedí vysoce kvalifikovaný odborník, kterým je paní doktorka Iva Moravcová," dodal ministr.

K tomu, zda v pondělí představená 10členná komise pro výběr policejního prezidenta stále existuje či nikoli, se ministr nevyjádřil. Uvedl pouze, že policii v žádném případě nenechá bez vrcholového vedení, protože jakožto ministr je i za práci policie plně odpovědný.

Komise složená z dvou sociálně demokratických exministrů, vrcholových úředníků ministerstva vnitra, předsedy policejních odborů Milana Štěpánka a přední policejní psycholožky Ludmily Čírtkové měla nového šéfa policie vybrat během ledna. Kandidáti z řad policistů ve služebním poměru zařazených v desátém tarifním stupni a splňující další kvalifikační předpoklady se mohou do výběrového řízení přihlásit do 10. ledna. Vítěz by měl nahradit Oldřicha Martinů, který na základě politických dohod koalice uzavřených na Hradě rezignoval na svou funkci k 31. prosinci loňského roku.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs