Vláda byla poškozena, přiznal premiér Nečas - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vláda byla poškozena, přiznal premiér Nečas

Ikona

21. prosince 2010, 21.30 | PRAHA | Vláda byla korupční aférou na ministerstvu životního prostředí poškozena a musí napravit svou pověst, prohlásil v úterý na mimořádné schůzi svolané k hlasování o nedůvěře vlády premiér Petr Nečas (ODS). Sněmovnu požádal, aby vládu podpořila. "Kauza, kterou se zabýváme, je závažnou záležitostí a nikdo ji nebudeme bagatelizovat. Vláda je touto kauzou poškozená. Musí velmi zpytovat svědomí," uvedl Nečas.

 

Případ možné korupce na ministerstvu životního prostředí si pak prý žádá důsledné vyšetření Policií České republiky i státním zastupitelstvím. "Nikdo nebude nic zametat pod koberec, všechno bude vyšetřeno," slíbil Nečas.

Osočení opozice, že byl sám do kauzy zapleten, pak popřel. "Mám sebereflexi a sebekritiku. Velmi pečlivě jsem analyzoval, zda jsem postupoval správně, zda jsem neudělal chybu. Nic jsem nezanedbal," prohlásil a dodal: "Povinnost oznámit trestný čin má ten, kdo se o podezřelých skutečnostech dozví přímo, nikoliv zprostředkovaně. Já se o žádném trestném činu nedozvěděl a už vůbec ne z první ruky, ale asi ze čtvrté."

Na závěr své řeči dolní komoru požádal, aby nehlasovala pro návrh ČSSD na vyslovení nedůvěry vládě. Vláda byla poškozena a bude otázkou další tvrdé práce, aby si svou pověst napravila. To, co Česká republika potřebuje, je vláda, která dělá reformy," shrnul premiér.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs