Studená válka v ODS, Nečas trestá Blažka - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Studená válka v ODS, Nečas trestá Blažka

Ikona

6. prosince 2010, 09.41 | PRAHA | Petr Nečas "ztratil důvěru" ke svému místopředsedovi Pavlu Blažkovi. Kvůli velké koalici ODS a ČSSD v Brně strana řeší první velkou roztržku v nejužším vedení. V pondělním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes. Místopředseda Pavel Blažek na vlastní kůži pocítil, že odporovat šéfovi se nevyplácí. Nečas se naštval, když neposlechl a udělal v Brně velkou koalici s ČSSD. A předseda zlobivého místopředsedu potrestal - nechal ho odvolat z dozorčí rady Lesů ČR.

 

A navrch přidal "polibek smrti". Větu, že Blažek ztratil jeho důvěru.

"Cítím snahu odsunout mě do ústraní, jsem terčem kritik lidí okolo Petra Nečase," prohlásil překvapivě sám Blažek, který se komentování čehokoliv většinou zdržuje. Sám proti všem není, podpořilo ho několik lidí z širšího vedení strany.

I přesto, že velkou koalici uzavřela ODS také v Praze, Plzni a Ostravě, vadí Nečasovi ta brněnská nejvíc. Tamní ODS, které Blažek šéfuje, totiž mohla poskládat radu s TOP 09 a lidovci, vybrala si však ČSSD a ještě jí nechala post primátora. Proti tomu ostře vystupoval jihomoravský krajský šéf strany Jiří Kadrnka. "Nečasovsky naladěný" Kadrnka ve stejné době, kdy byl Blažek odvolán z Lesů ČR, získal místo v dozorčí radě ČEZ.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs