Petici proti velké koalici v Praze už podepsalo téměř 15 tisíc lidí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Petici proti velké koalici v Praze už podepsalo téměř 15 tisíc lidí

Ikona

27. listopadu 2010, 09.27 | PRAHA | Petice proti koalici ODS a ČSSD v Praze čítá už téměř 15 tisíc podpisů, informovali v pátek autoři petice ze sdružení Vyměňte politiky a Změň politiku. Ti také plánují na 30. listopad, kdy bude ustavující schůze Zastupitelstva hl. m. Prahy, demonstraci před budovou pražského magistrátu. "Petici podepsalo téměř 15 tisíc lidí za pouhých pět dní. Svůj nesouhlas přijdou vyjádřit osobně ráno v úterý 30. listopadu na Mariánské náměstí.

 

Demonstrace začne v 9.00 těsně před ustavující schůzí zastupitelstva," upozornili organizátoři.

Připomněli, že koalice vznikne až hlasováním zastupitelů. Autoři petice proto věří, že takto masivní a jednoznačný nesouhlas může její vznik zastavit.

Organizátoři vysvětlili, že se demonstranti přesunou z Mariánského náměstí do jednacího sálu, aby zastupitelům předali petici a sledovali jejich hlasování. "Politici před volbami rádi slibují hory doly a jsou zvyklí na to, že po volbách se o ně už nikdo nestará. Listopadová výzva je jasným vzkazem veřejnosti, že se poměry změnily a že si lidé neférové jednání nenechají líbit. To je špatná zpráva pro politiky, ale dobrá zpráva pro demokracii," řekl Antonín Parma ze sdružení Vyměňte politiky.cz.

Z řad známých osobností protestní akci podpořili například sochař David Černý, hudebník Radim Hladík, překladatel a profesor Univerzity Karlovy v Praze Martin Hilský, fotograf Igor Malijevský, politolog Jiří Pehe, dramatik a režisér David Smoljak, dokumentaristka Olga Sommerová nebo scenárista a režisér Petr Zelenka.


Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs