Ministr Heger hrozí kvůli útěku lékařů rezignací - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr Heger hrozí kvůli útěku lékařů rezignací

Ikona

23. listopadu 2010, 10.26 | PRAHA | Ministr zdravotnictví Leoš Heger vytáhl při přesvědčování tisíců doktorů, aby neodcházeli z českých nemocnic do zahraničí, ten nejtěžší kalibr. Pohrozil rezignací, píší v Hospodářské noviny. Pokud - podle katastrofického scénáře - podá ke konci roku výpověď šest nebo sedm tisíc lékařů, hodlá Heger odstoupit z funkce. „Pokud podá výpověď šest nebo sedm tisíc lékařů, budu muset nejspíš odstoupit a bude se muset najít někdo jiný, kdo se to bude pokoušet dále řešit,“ citují Hospodářské noviny Hegera.

 

Ten je v poněkud schizofrenní situaci. Na víkendovém sjezdu lékařské komory se za Hegera jednoznačně postavili zástupci všech 48 tisíc doktorů v Česku. Jenže ti samí zástupci zároveň jednoznačně podporují i akci "Děkujeme, odcházíme", kvůli které teď Heger hrozí rezignací, píší Hospodářské noviny.

Ikona

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs