Na ministerstvo životního prostředí se vrátil rozum, tvrdí prezident Klaus - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Na ministerstvo životního prostředí se vrátil rozum, tvrdí prezident Klaus

Ikona

9. listopadu 2010, 15.24 | PRAHA | Na ministerstvo životního prostředí se vrátil rozum, který zde v minulých letech chyběl, prohlásil prezident Václav Klaus po úterní návštěvě a jednání s šéfem rezortu Pavlem Drobilem (ODS). Minulé roky podle jeho názoru rozumné uvažování nahradil fundamentalismus. "Musíme umět odlišovat. Ochraně životního prostředí říkám ano, boji s klimatem ne. Znovu opakuji, nebojujme s přírodou a klimatem," uvedl Klaus.

 

Připomněl současné postoje ekologů, kteří podle jeho slov tvrdí, že když se nebude bojovat s oxidem uhličitým a oteplováním, nebude mít čistou přírodu. To je podle prezidenta mylný styl ochrany životního prostředí. "Musíme umět odlišovat," zdůraznil prezident.

Drobil potvrdil, že v tomto směru s hlavou státu souhlasí a je to i pozice české vlády. V debatě o snížení oxidu uhličitého na summitu v Cancúnu nebude podle Drobila Česko "aktivistickým hráčem". "Chceme analýzu dopadů na ekonomiky jednotlivých států a požadujeme, aby se k závazku snížení emisí přihlásily i USA či Čína," řekl Drobil. Jinak by podle jeho mínění došlo k výraznému snížení konkurenceschopnosti Evropy.

Klaus uvedl, že v kolečku návštěv jednotlivých ministerstev bude pokračovat a šéfy jednotlivých rezortů si bude zvát na Pražský hrad.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs