Ministr John plánuje, že policistům bude velet civil - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr John plánuje, že policistům bude velet civil

Ikona

2. listopadu 2010, 09.14 | PRAHA | Policejním prezidentem by se poprvé v historii Česka mohl stát někdo z "civilu", tedy člověk, který by před nástupem do funkce nebyl policistou. V úterním vydání o tom informují Lidové noviny (LN). Ministr vnitra a šéf Věcí veřejných Radek John v polovině října vydal v tichosti interní vyhlášku, podle níž by se "civil" mohl do čela policie postavit. "Mohl by to být například státní zástupce," potvrdil sám John existenci dokumentu, který mají LN k dispozici.

 

Nic konkrétnějšího ale k tomu, o koho by mohlo jít a kdy ve funkci skončí stávající šéf policistů Oldřich Martinů, nesdělil.

O brzkém odchodu Martinů John mluvil už v létě ještě před nástupem do funkce. Ministr John se podle kuloárních informací s policejním prezidentem dohodl, že mu pomůže s nepříjemnými škrty. A na oplátku mu ministr dá ta nejlepší doporučení k tomu, aby mohl nastoupit do Europolu, evropské agentury na prosazování práva.

Nyní vše nasvědčuje tomu, že se dny policejního šéfa ve funkci chýlí ke konci. Nahradit by ho mohl civilista, stejně jako šéfa hasičského sboru či ředitele inspekce vyšetřující trestné činy policistů. I o nich dokument hovoří.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs