Jak dopadly volby? U mě dobrý, glosoval na kongresu ODS senátor Kubera - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Jak dopadly volby? U mě dobrý, glosoval na kongresu ODS senátor Kubera

zdroj: mediafax.cz

BRNO | Bezkonkurenčně nejvtipnější projev, který se těšil velké pozornosti delegátů a sklidil také největší potlesk přítomných, pronesl v sobotu večer na brněnském volebním kongresu ODS senátor Jaroslav Kubera. Ten je svými originálními řečmi vyhlášený, tentokrát mluvil o tom, jak vyhrát volby.

 

Kubera, který v letošních volbách obhájil svůj senátorský mandát a stal se také šéfem senátorského klubu ODS, byl v sobotu prvním z řečníků, kterému delegáti tleskali již při nástupu na pódium.

Tradičně vtipný senátor Kubera přítomné spolustraníky během svého vystoupení mnohokrát rozesmál a donutil k dalšímu potlesku. Kubera odmítl mluvit jakkoliv kriticky a občanským demokratům radil, jak vyhrávat volby a vést kampaně.

"Analýza voleb stručně – u mě dobrý," glosoval senátor před pobavenými delegáty a dodal: "A co vy?"

Kubera však mluvil i vážněji, připomněl například, že značka ODS bývala kdysi značkou dobrou a nyní se za ní mnozí skoro stydí. "Já chci poděkovat voličům. A poté paradoxně i Občanské demokratické straně. Bez ní bych nikdy nedosáhl toho, čeho jsem dosáhl a co jsem si vysnil. Bez ní bych byl nula," prohlásil.

Podle senátora musí občanští demokraté konečně pochopit, že kampaň musí být pozitivní, protože negace v kampani nemá žádný smysl: "Říkám to s dvacetiletou zkušeností. Nejčastěji mi lidé při kampani říkali, že je ODS štve, slušně řečeno. Že jí mají plné zuby. A já jim odpovídal, že se mají, ať si představí, jak štve ODS mě, když v ní jsem. A ti lidé to vezmou, jdou a volí ODS."

Jak Kubera dodal, kampaň musí být skromná, bez velkých financí. "A musí se chodit po hospodách. Hospody, to je bomba. Nemusíte nic přehánět, ale musíte poslouchat lidi. Lidé musí vědět, že nejsou jen voliči, že vás budou zajímat i po volbách. A poslouchat lidi, to je úžasné," doplnil.

Kubera na závěr svého vystoupení přišel i s několika změnami. Například výkonná rada by podle něj měla mít pouze 14 členů – zástupců jednotlivých regionů. První místopředseda ODS by měl být navíc velmi dobře placený, aby se mohl práci pro stranu věnovat naplno.

"Měli bychom se zítra zamyslet nad tím, jak to udělat, abychom tu značku ODS zase vyleštili, abychom se za ni nemuseli stydět," uzavřel.

Po sledovaném Kuberově vystoupení se sál téměř vylidnil, z šesti set delegátů další řečníky pozorovalo jen několik desítek.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs