Středočeská ČSSD uvažuje o koalici s ODS - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Středočeská ČSSD uvažuje o koalici s ODS

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Vedení středočeské ČSSD v sobotu už potřetí jednalo s KSČM o krajské vládě. Menšinová vláda s podporou komunistů je pro nás stále preferovaným řešením, pokud se ale nedohodneme, začneme jednat s ODS, v sobotu o tom informoval předseda středočeské ČSSD Miloš Petera.

 

"My jsme předali vedení KSČM specifikovanou nabídku o podobě budoucí vlády v kraji. Chceme, aby bylo jasno do středy," doplnil Petera s tím, že upravili nabídku ve vedení některých komisí a výborů.

Komunisté ale chtějí za spojenectví místa v radě a rovnocennou koalici. "Naše požadavky jsou stále stejné a my se chceme podílet na vládě v kraji. Nehodláme zradit své voliče, tím že bychom ustoupili," řekla po jednání komunistická poslankyně Jiřina Fialová.

Šéf středočeské sociální demokracie uvedl, že pokud se nedohodnou s komunisty, začnou jednat s ODS. "Tam rozhodně vůle vytvořit koaliční vládu v kraji existuje," řekl Petera. První jednání s občanskými demokraty začala už minulý týden. ODS si z úterního jednání odnesla programový materiál ke studiu.

Spojení KSČM a ČSSD byl bylo podle volebních výsledků nejvýhodnější..Volby v kraji totiž vyhrála sociální demokracie, která získala 20 mandátů. Komunisté mají 19, ODS 16 mandátů a TOP 09 se Starosty a nezávislými dostali 10 mandátů.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs