Předsedou senátního klubu nezávislých a lidovců se stal Petr Šilar - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Předsedou senátního klubu nezávislých a lidovců se stal Petr Šilar

zdroj: mediafax.cz

PRAHA | Nový senátorský Klub pro obnovu demokracie, ve kterém je šest nezávislých a čtyři lidovečtí senátoři, ve středu zvolil svého předsedu. Stal se jím Petr Šilar (KDU-ČSL), řekl poradce klubu Martin Horálek.

 

Kromě předsedy Šilara si zvolil klub také místopředsedy. První dámou klubu bude senátorka Miluše Horská (za hnutí Nestraníci), za druhého místopředsedu si senátoři zvolili Libora Michálka (za KDU-ČSL, SZ a Piráty).

Zda si bude přát klub poslat do boje o místopředsedu horní parlamentní komory senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL), nechtěl žádný z oslovených senátorů komentovat. Rozhodnuto by mohlo být v příštím týdnu, kdy se mají sejít předsedové klubů.

Není také rozhodnuté, kdo usedne v jakém výboru. Například nezávislý senátor a prezident Agrární komory Jan Veleba by chtěl do výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. "Vypadá to, že tam půjdu. I když se to všem nelíbí," řekl Veleba.

Nezávislý senátor Tomio Okamura se nechal již dříve slyšet, že by se chtěl dostat do ústavně-právního výboru. "Samozřejmě k tomu, abych mohl maximálně ovlivnit ze Senátu legislativu, je nejlepší být členem ústavně právního výboru. Tímto výborem prochází všechny zákony a ke všem tento výbor vydává stanoviska," uvedl v dřívějším prohlášení.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs