Prezident Klaus přijal demisi ministra Drábka - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Prezident Klaus přijal demisi ministra Drábka

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Minutu po středeční desáté hodině opustila demise ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) ruce premiéra Petra Nečase (ODS) a dostala se k prezidentu Václavu Klausovi. Probereme jen pár technických formalit, ale rozhodně jsem připraven demisi přijmout," uvedl na Hradě Klaus.

 

Poté, co demisi přijal, zůstal rezort práce bez svého šéfa i prvního náměstka.

Ve funkci ministra práce a sociálních věcí koaliční vlády, kterým se Jaromír Drábek stal po volbách v roce 2010, se snažil prosadit heslo, že stát se musí chovat zodpovědně jako rodina nebo firma. Čelil však kritice opozičních stran i části veřejnosti, a to především v souvislosti s problematickým přechodem na nový způsob vyplácení sociálních dávek.

Drábek křeslo ministra práce opouští kvůli obvinění svého prvního náměstka a blízkého spolupracovníka Vladimíra Šišky z podplácení. Jako Drábkovu náhradu navrhl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ministrovu poradkyni a bývalou senátorku Ludmilu Müllerovou. Nečas však její nominaci ještě neschválil. Minulý týden uvedl, že se chce s Müllerovou nejprve sejít a poslechnout si její vizi a plán, kudy se má ministerstvo ubírat.

Jaromír Drábek se narodil v roce 1965 v Jablonci nad Nisou, vystudoval obor technická kybernetika na ČVUT v Praze. Tam také získal doktorát v oboru řídící technika. Je ženatý a má dvě děti.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs