Nečas: „Než agonii, raději předčasné volby“ - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Nečas: „Než agonii, raději předčasné volby“

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Vláda Petra Nečase po včerejšku visí už jen na vlásku kvůli neústupnosti rebelů z ODS. Premiér v rozhovoru ve středečním vydání deníku MF DNES řekl, že raději skončí po předčasných volbách v opozici, než by jen seděl v agonické vládě.

 

Na otázku, zda by si i po dohodě s rebelujícími členy ODS dovedl ještě představit pokračování dnes již prakticky menšinové vlády, Nečas MF DNES odpověděl: "Velmi otevřeně: pokud by to pokračovalo, dovedu si to představit velmi obtížně, prakticky vůbec. To by byla vláda, která by to jenom vyseděla a nic neřešila. Dokonce si myslím, že pro ODS je to horší varianta než obávané předčasné volby."

Podle premiéra a předsedy ODS poškozuje jeho stranu víc agonické vládnutí, než přímočará snaha jít do předčasných voleb a s vysokou pravděpodobností skončit v opozici. „Mohu říct z vlastní zkušenosti – byl jsem osm let opoziční poslanec – že je to přesně to místo, kde lze získat novou politickou generaci, nabrat dech, nově definovat programové priority. V opozici se strana dokáže dát dohromady," řekl MF DNES Nečas.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs