Zaorálek: Odchod ministra Drábka je předvolební trik a podvod na veřejnost - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Zaorálek: Odchod ministra Drábka je předvolební trik a podvod na veřejnost

zdroj: mediafax.cz

PRAHA | Odcházející ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) ve skutečnosti rezort vůbec neopouští, jde o pouhý předvolební trik a podvod na veřejnost, uvedl v pátek místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Drábek může podle sociálních demokratů na ministerstvu následující měsíc "zametat stopy".

 

"Nesouhlasím s tím, co se šíří v médiích, že ministr Drábek odchází z ministerstva. Je zřejmé, že on neodchází. Ústava nezná nic takového, jako ministra, který nám sdělí, že možná za měsíc odejde. Pokud by chtěl odejít, musel by svůj osud svěřit do rukou premiéra a prezidenta. Celá ta věc je naprosto podivná," prohlásil Zaorálek na páteční tiskové konferenci.

Zaorálek dále uvedl, že odcházející ministr spolupracoval s prvním náměstkem Vladimírem Šiškou dlouhodobě podnikatelsky a hlásí se k němu jako k příteli. Nic mu tak prý nebrání v tom, aby pokračoval v zakázkách, které na ministerstvu stále běží.

"Kdyby se dělo to, co má, přišel by na ministerstvo krizový manažer, zastavil by ty zakázky a lidé, kteří jsou spojení s pány Drábkem a Šiškou, by museli odejít. Předvolební odchod pana ministra ničemu nebrání. Je to předvolební trik, házení písku do očí a podvod na veřejnosti," dodal místopředseda ČSSD.

Podle šéfa sociálnědemokratických poslanců Jeronýma Tejce byli ministr práce i jeho 1. náměstek přeborníky v tom, jak obejít zákonné výběrové řízení. Jako příklad uvedl takzvané sociální karty či úřady práce.
"Proto je s podivem, že pan ministr má dostatek času, aby mohl pokračovat v zakázkách, ale také zametat stopy. My jsme toho názoru, že musíme udělat inventuru a nastavit jasná pravidla v oblasti softwarových zakázek," vysvětlil Tejc.

Ten také připomněl, že sociální demokraté navrhnou ve sněmovně zřídit vyšetřovací komisi k celé kauze. Komise by se měla zabývat jednotlivými zakázkami v rezortu: "Předložíme i novelu zákona, kterou budeme chtít zrušit takzvané sKarty. Ten proces byl nastartován bez zákonného podkladu. Očekávám, že se tím bude zabývat i Ústavní soud."

Sociální demokraté vidí jako nejlepší řešení současné politické situace předčasné volby. Zároveň však připouštějí, že pokud by tyto volby měly proběhnout ve stejném termínu jako volby prezidentské, muselo by se o nich začít jednat neprodleně.

"My jsme ochotni ihned podepsat dohodu o předčasných volbách, tedy dohodu, která by ukončila působení současné vlády, protože každý další den této vlády naší zemi více škodí. Ideální by bylo spojit tyto volby s volbou hlavy státu. To se ale nestihne, pokud vláda bude čekat, co se stane na říjnové schůzi sněmovny s daňovým balíčkem," uzavřel Tejc.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs