Kalousek: Bez Nečase s ODS vládnout nebudeme - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Kalousek: Bez Nečase s ODS vládnout nebudeme

zdroj: mediafax.cz

PRAHA | Naše koalice s ODS stojí na programu, ne na jménech, tvrdí ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Pokud si rebelové z občanských demokratů myslí, že s nimi povládneme poté, co sestřelí Petra Nečase, pletou se, vzkázal Kalousek v sobotním rozhovoru pro Lidové noviny.

 

"My koalici nesvazujeme s žádným jménem, ale s programem, což ovšem v případě důchodové reformy či rozpočtu spolu souvisí. Samozřejmě, že těm takzvaným rebelům - podle mého vnitrostranickým pučistům - nezáleží na reformě penzí ani na rozpočtových zákonech, těm záleží pouze na tom, aby se zbavili Petra Nečase (ODS). Kdyby se ho mohli zbavit, já nevím na zákonu o pohřebnictví, použijí klidně zákon o pohřebnictví," řekl Kalousek.

Takové sestřelení Nečase ale podle Kalouska znamená především útok na vládní priority, tedy bezpečnost, suverenitu a budoucí prosperitu státu. "Pokud pučisté s Petrem Hájkem, Jaklem a Paynem počítají s ními do nějakého slepence bez Petra Nečase, tak si nevidí na špičku nosu. V tom my nejedeme," uvedl ministr financí.

Kalousek také zdůraznil, že jakékoliv požadavky na zásahy do důchodové reformy i do zvyšování DPH chápe jako natolik nepřípustné, že by se kvůli nim vzdal vlády.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs