Ministr Bendl chce sjednotit potravinářskou kontrolu do jednoho úřadu - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr Bendl chce sjednotit potravinářskou kontrolu do jednoho úřadu

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Kontrolní pravomoci v oblasti potravin by v České republice do budoucna mohl vykonávat jediný úřad, který by sloučil fungování veterinární správy, potravinářské inspekce a hygieniků. V neděli to v ČT uvedl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) s tím, že návrh do vlády předloží v řádu týdnů.

 

Bendl připomněl, že v současnosti je kontrola roztříštěná. Část pravomocí má Státní veterinární správa ČR, další Státní zemědělská a potravinářská inspekce a do gastronomických zařízení pak musí na kontrolu přijít hygienici.

"Materiál do vlády můžeme předložit do vlády v řádu několika týdnů," prohlásil o svém plánu na sjednocení kontrol ministr zemědělství. V Otázkách Václava Moravce ho podpořil i jeho vládní kolega, šéf rezortu průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS). "Myslím si, že je to správná cesta," prohlásil.

Ministr zemědělství hovoří o slučování kontrolních orgánů v oblasti potravinářství dlouhodobě. Znovu se k tématu vrátil v souvislosti s metanolovou aférou, která v České republice usmrtila už 24 lidí.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs