Vedení Prahy je neschopné a zabývá se pitomostmi, kritizoval exprimátor Bém - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vedení Prahy je neschopné a zabývá se pitomostmi, kritizoval exprimátor Bém

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Bývalý pražský primátor a poslanec Pavel Bém (ODS) ostře zkritizoval na čtvrtečním jednání zastupitelů současnou politiku města v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS). Vedení města se podle jeho slov věnuje pitomostem.

 

"Město manažersky selhává, nebo má jiné priority, že to jediné, co ho zajímá, je líbivý jednodenní populismus," řekl Bém.

Kritikou nešetřil ani na adresu revolučních změn v MHD. "Už tak vysoký stupeň automobilizace ještě zvýší. Dnes jsme konfrontováni s tím, že se omezuje systém naprosto iracionálním a stupidním způsobem s argumentem, že se ušetří a co víc, paralelně se zavadí další dluh," reagoval Bém na hospodaření města v prvním pololetí a vypsání emise za zhruba pět miliard korun.

Exprimátor poukázal také na problémový dopravní podnik a údajné nevýhodné smlouvy pro město. "To je taková pitomost, nevídaný nesmysl, lež," prohlásil Bém. Upozornil, že i on přebíral v roce 2002 dopravní podnik s neuvěřitelným vnitřním dluhem, Prahu navíc zasáhly povodně, a přesto podle jeho slov dokázala metropole pod jeho vedením dluhy splácet.

Bém tak nerozumí, proč se nyní neozývají občanská sdružení: "Jste koupení, unavení?"

Náměstka primátora pro územní plán Tomáše Hudečka (TOP 09) nenechal projev exprimátora klidným. "Vy jste, pane poslanče, naprosto zbaběle vystoupil po rozpravě, aby vám na to nikdo nemohl zareagovat," upozornil Hudeček Béma s tím, že současné vedení města musí řešit právě závazky, které vznikly za jeho vedení Prahy.

"Nejsem koupený. Myslím si, že od člověka, který tady vládl, tak jak vládl, je ta věta směrem ke mně, že jsem koupený, sprostá," reagoval Hudeček.

Bém ale Hudečkovi vysvětlil, že poznámka o "koupení" nesměřovala k jeho osobě. "Nikdy jsem se neuchýlil k osobní invektivě, že je někdo koupený, třeba vy. Chytil jste se jako rybička na udici, jako potrefená husa, která hýká," odvětil poslanec.

Vedení města se podle Béma "dny krátí". Tvrdí, že se za dva uplynulé roky funkčního období dokázali komunální politici jen pomlouvat, kritizovat a vymezovat se vůči minulosti. "Nezlobte se, to je trochu málo," řekl a dodal: "Co do druhého poločasu si vám dovolím popřát více zodpovědnosti, více manažerských schopností. Neříká se mi to snadno, dva roky jsem mlčel a chci vám říci, že po dvou letech mlčet nebudu. A dovolím si vám popřát hodně štěstí, a především hodně zodpovědnosti," uzavřel Bém 23 minut trvající projev.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs