Sociální demokraté chtějí znovu jednat s církvemi o restitucích - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Sociální demokraté chtějí znovu jednat s církvemi o restitucích

zdroj: archiv Metropolu

SEZIMOVO ÚSTÍ | Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka považuje za ideální, aby došlo k novým jednáním mezi státem a církvemi kvůli restitucím. Šef opoziční strany to uvedl v sobotu na předvolebním shromáždění na Kozím Hrádku u Sezimova Ústí.

 

Sobotka má údajně informace o tom, že se někteří reprezentanti církve nebrání jednání.

Více než tisícovka členů a sympatizantů ČSSD vyjádřila na Kozím Hrádku nesouhlas s reformami kabinetu Petra Nečase (ODS). Řečníci z řad zástupců ČSSD odmítli zejména zvyšování DPH, omezování valorizace důchodů, zdražování zdravotní péče i navrhované církevní restituce.

"Vyzval jsem na dnešním shromáždění občany k tomu, aby 12. a 13. října v krajských a senátních volbách vyjádřili nedůvěru Nečasově vládě. Jen porážka koalice v těchto volbách může urychlit pád vlády a přinést nové parlamentní volby. Po nich je ČSSD připravena obnovit daňovou progresi, zrušit zápisné na vysokých školách, zavést majetková přiznání, zrušit tzv. druhý penzijní pilíř a vrátit se ke spravedlivější valorizaci penzí," slíbil Sobotka.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs