Náměstek ministra obrany Rudolf Blažek rezignoval na svou funkci - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Náměstek ministra obrany Rudolf Blažek rezignoval na svou funkci

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Rudolf Blažek odchází z funkce náměstka ministra obrany Alexandra Vondry (oba ODS) pro obranné akvizice, a to k poslednímu srpnu. O ukončení poměru sám požádal, informoval v úterý mluvčí rezortu Jan Pejšek.

 

Již dříve bylo oznámeno, že Blažek ve své funkci skončí, pokud do konce srpna nezíská bezpečnostní prověrku. Média během léta již předvídala, že bezpečnostní prověrku na stupeň "tajné" bývalý vlivný politik hlavního města nezíská. Server Česká pozice na problémy Blažka ve funkci na ministerstvu upozornil již v červnu. Národní bezpečnostní úřad Blažka údajně prošetřuje od loňského února. Na starosti má sekci vyzbrojování, ale bez prověrky se tak k důležitým dokumentům v utajení nedostane.

Odcházející náměstek v této souvislosti uvedl, že jeho klíčovým úkolem bylo právě položení pevných základů Národního úřadu pro vyzbrojování. "Celý proces transformace je v běhu, úřad bude plně funkční k 1.lednu 2013. Svůj úkol jsem dokončil, nyní bych se rád vrátil opět do soukromého sektoru a zároveň se chci více věnovat pražské komunální politice," konstatoval Blažek.

"Děkuji Rudolfu Blažkovi za jeho práci v předchozím roce a půl a přeji mu mnoho štěstí v další kariéře. Rudolf Blažek splnil, co jsem od něj při nástupu do jeho funkce očekával, zejména šlo o vytvoření Národního úřadu pro vyzbrojování, " uvedl při této příležitosti ministr Vondra.

Bývalý místopředseda pražské ODS nastoupil do funkce 1. března loňského roku. Ministr Vondra během jmenování označil Blažka za odborníka v bezpečnostní oblasti s dlouholetými zkušenostmi z komunální politiky.

Nový náměstek pro obranné akvizice zatím nebyl jmenován, agendu dočasně převezme podle informací rezortu ředitel sekce vyzbrojování plukovník Pavel Bulant.

Ministr tak musí hledat na post náměstka dalšího kandidáta. Rezort v současnosti totiž opouští první náměstek ministra Jiří Šedivý, kterého ve funkci nahradí bývalý náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Ten se úřadu ujme od 18. září. Šedivý odchází na post velvyslance České republiky při NATO do Bruselu.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs