Postižení přijdou ministru Drábkovi vrátit sociální karty - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Postižení přijdou ministru Drábkovi vrátit sociální karty

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Sociální karty jsou podle postižených nepotřebné a představují pro ně pouze zbytečnou zátěž. Při čtvrtečním happeningu je tak přijdou na ministerstvo práce a sociálních věcí vrátit šéfovi rezortu Jaromíru Drábkovi (TOP 09).

 

Happening proti zavádění Karet sociálních systémů, který se uskuteční ve čtvrtek v 11.00 před hlavním vchodem do budovy rezortu práce a sociálních věcí, organizuje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP) ve spolupráci s KDU-ČSL.

"Na happeningu bude vrácena Karta sociálních systémů panu ministrovi Jaromíru Drábkovi jako nepotřebná a zbytečná, která občany pouze zatěžuje, a občané jí odmítají," uvedl na internetových stránkách NRZP její předseda Václav Krása.

Smyslem celé akce je podle organizátorů upozornit veřejnost, že v České republice se rozjíždí projekt, který nemá obdobu v jiné zemi.

"Na happeningu bude veřejnost seznámena s výzvou předsedovi vlády ČR Petru Nečasovi, aby vláda rozhodla o pozastavení distribuce sKarty," dodal Krása.

Postižení mají k zavedení takzvaných sKaret, které mají sloužit k distribuci sociálních dávek, celou řadu výhrad. Upozorňují například na to, že většina bankomatů je pro různé osoby nepřístupná či že zavedení karet diskriminuje určitou skupinu občanů k přístupu ke službám a porušuje tak antidiskriminační zákon. Nelíbí se jim také, že si musí každý povinně zřídit účet výlučně u České spořitelny.

Za postiženými stojí také ombudsman, který odmítl princip propojení veřejné listiny (průkazka ZTP) s platební kartou a vyzval zákonodárce, aby kvůli tomu podali ústavní stížnost.

 

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs