Vicepremiérka Peake: Když přijdeme o dopravu, koalice končí - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Vicepremiérka Peake: Když přijdeme o dopravu, koalice končí

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Pokud by Pavel Dobeš (LIDEM) v pátek skončil jako ministr dopravy a na postu ho vystřídal nestranický odborník, znamenalo by to konec strany LIDEM ve vládě. Ve středu to řekla vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM), která o tom už informovala premiéra Petra Nečase (ODS).

 

"Pokud si v novinách přečtu, že našeho ministra dopravy vystřídal nestranický odborník, koalice končí. Takto jsem to řekla i panu premiérovi, byl to důvod naší úterní schůzky," uvedla Peake. "Není doprava, není koalice," dodala.

Vicepremiérka Peake v úterý překvapila televizním prohlášením, že kdyby bylo na ní, Pavel Dobeš by ve vládě už nebyl. Šéf kabinetu ji ale přesvědčil, aby ministra dopravy kvůli vytrvalým problémům s centrálním registrem vozidel k rezignaci nevyzývala. Sám mu dal čas na vyřešení problémů do pátku.

Jaký bude scénář ve chvíli, kdy bude nový registr komplikovat lidem život i na konci týdne a ministr dostojí svému slovu, premiér Nečas nechtěl ve středu říct. "Je středa, 14 hodin, čtyři minuty. Z tohoto pohledu vaše otázky nejsou časově na místě," zmínil na dotaz agentury Mediafax. Dobeše naopak pochválil za to, že se problémům postavil čelem.

Vznikající strana LIDEM, která se odštěpila od původního koaličního partnera, Věcí veřejných, má ve vládě tři ministry a ve sněmovně ji podporuje hlasy osmi poslanců. Bez nich mají ODS a TOP 09 v dolní komoře jen 92 hlasů z celkových 200.

Premiér Nečas v minulosti už zbavil stranické příslušnosti rezorty vnitra a školství, oba původně řídili zástupci Věcí veřejných.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs