Ministr Dobeš je připravený rezignovat, pokud se registr do pátku nerozjede - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Ministr Dobeš je připravený rezignovat, pokud se registr do pátku nerozjede

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | V případě, že se nový Centrální registr vozidel do pátku nepovede obnovit bez problémů, ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) je připravený rezignovat na svou funkci. Šéf dopravy to sdělil v úterý.
"Pokud do pátku nebude registr vozidel funkční, tak podám demisi," sdělil ministr po schůzce s vicepremiérkou Karolínou Peake (LIDEM).

 

Dobeš uznal problémy, které registr provázely. Na druhé straně však uvedl, že ministerstvo čistotu dat a pomalost systému nemůže ovlivnit.

"O demisi jsem uvažoval již během tohoto týdne, kdy systém opět zkolaboval. I kdybych na ministerstvu zůstal, vyvodím odpovědnost u ředitelů jednotlivých odborů," doplnil Dobeš.

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) znovu zopakovala, že problémy jsou jednoznačně odpovědností ministra. Považuje také za samozřejmost, že rezort dopravy i po skončení ministra ve funkci bude nadále patřit LIDEM.

Současnou situaci ohledně registru vozidel považuje za neakceptovatelnou také premiér Petr Nečas (ODS). Ten očekává, že do pátku bude systém registrace vozidel běžet bez kolapsu, jinak je podle jeho slov demise ministra dopravy na místě. Předseda vlády také trvá na vyvození personální odpovědnosti vůči konkrétním lidem v jeho rezortu.

Registr měl začít fungovat před 14 dny. S jeho spuštěním ale odstartovaly problémy a systém kolaboval. Na úřadech se vytvářely fronty lidí, pracovat znovu začal pouze na některých místech. Ministerstvo dalo za software registru 37 milionů korun, dalších deset milionů šlo na dotaci pro obce, aby registr mohly provozovat.

Ministerstvo přemýšlelo o tom, že se vrátí na starý systém, kdy registr provozovalo ministerstvo vnitra, nakonec ministr dopravy Dobeš rozhodnul, že přecházet zpět nebude.

Tématické zařazení:

 » Politika  

 

 

 

ORLEN Jobs