Nečas: Pokud nebude do pátku registr vozidel funkční, očekávám demisi ministra Dobeše - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Nečas: Pokud nebude do pátku registr vozidel funkční, očekávám demisi ministra Dobeše

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Současná situace ohledně registru vozidel je podle premiéra Petra Nečase (ODS) nadále neakceptovatelná. Premiér očekává, že do pátku bude systém registrace vozidel běžet bez kolapsu, jinak je na místě demise ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM), uvedl Nečas v úterý.

 

"Dnes jsem opakovaně jednal s ministrem dopravy Pavlem Dobešem. Panu ministrovi jsem řekl, že současná situace ohledně registru vozidel je nadále neakceptovatelná. Očekávám do pátku, že systém registrace vozidel bude běžet bez kolapsu a veřejnost bude informována o tom, že je možné přijít a nechat se bez problémů odbavit," prohlásil na adresu ministra premiér.

Nečas současně kvůli problémům s registrem požaduje vyvození personální odpovědnosti vůči konkrétním lidem v jeho rezortu. "V případě, že bude do pátku systém i nadále kolabovat, očekávám okamžitou demisi ministra dopravy," dodal.

O schůzce s šéfem dopravy a svém postoji informoval Nečas také vicepremiérku Karolínu Peake (LIDEM). "Panu premiérovi jsem na společném jednání sdělila, že jsem jako předsedkyně přípravného výboru politické strany LIDEM připravena postavit se situaci na ministerstvu dopravy čelem a navrhnout stranickým orgánům i vyvození politické odpovědnosti. Nechci, aby naše strana provozovala podobné strkání hlavy do písku, jako jsme byli za poslední léta v naší zemi u politických stran zvyklí. Politickou odpovědnost musí být schopen vyvodit i ten ministr nebo šéf, který třeba osobně za pochybení nemůže nebo může jen částečně," sdělila Peake.

Místopředsedkyně vlády respektuje právo premiéra Nečase navrhovat prezidentu Václavu Klausovi odvolání členů vlády. Ministra Dobeše na plánované schůzce požádá o předložení jasných kroků, které ukončí agonii s registry vozidel.

Registr měl začít fungovat před 14 dny. S jeho spuštěním ale odstartovaly problémy a systém kolaboval. Na úřadech se vytvářely fronty lidí, pracovat znovu začal pouze na některých místech. Ministerstvo dalo za software registru 37 milionů korun, dalších deset milionů šlo na dotaci pro obce, aby registr mohly provozovat.

Ministerstvo přemýšlelo o tom, že se vrátí na starý systém, kdy registr provozovalo ministerstvo vnitra, nakonec ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) rozhodnul, že přecházet zpět nebude.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs